LETOVÉ TERÉNY

Tandemový paragliding provozujeme převážně v Beskydech a to na terénech se skvělými podmínkami pro uskutečnění dlouhého a bezpečného letu. Nejčastěji využíváme tyto terény:

ONDŘEJNÍK SKALKA

JAVOROVÝ VRCH

ONDŘEJNÍK SKALKA

Letový terén Skalka se nachází na jihozápadním cípu kopce Ondřejník. Startoviště je tedy orientované na jihozápadní až západní směr větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 450 metrů a tím je kopec vhodný pro všechny druhy letu. Tento terén je výrazně termický a po nastoupání výšky nad kopec se naskytne nádherné panorama. Beskydy budete mít jako na dlani.

Výchozí místo pro výjezd je z Kunčic pod Ondřejníkem, odkud se dá dojít také pěšky po značené padáčkářské stezce. Cesta se napojuje na modrou stezku a vede až na startovací plochu, která je přibližně 50 metrů pod vrcholem. Výjezd autem je povolen pouze s povolením Lesy ČR, které vlastníme. Takže pokud nebudete chtít absolvovat pěší výstup, na start Vás vyvezeme. Přistávací plocha je nedaleko resortu Horizont.

JAVOROVÝ VRCH

Letový terén Javorový se nachází u města Třinec. Startoviště je orientované na severní směry větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 500 metrů a kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Výborné termické podmínky a dostupnost lanovkou na místo startu dělají z tohoto terénu jeden z nejpoužívanějších v Beskydech.

Výchozí místo se nachází na parkovišti pod lanovou dráhou v obci Oldřichovice, kde se na nedaleké louce také přistává.