Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tandemovém letu
(ale báli jste se zeptat)  ...

Kdy a jak se dozvím místo a datum a čas letu?   •   Proč se nedomluvíme na přesném termínu?   •   Jak můžu zrušit rezervaci?   •   Jak se mám obléci?   •   Je to bezpečné?   •   Zvládnu start?   •   Odkud létáme?

Je nám jasné, že máte spoustu otázek a nejste sami. Proto víme, co vás zajímá a odpovědi jsou zde na stránce. A když svou odpověď nenajdete, použijte na dotaz formulář na konci stránky.

Proč se hned nedomluvíme na přesný termín?

Počasí. Předpověď na 4 a více dnů jsou už velmi nejisté. Když je letovo a vámi zaslané termíny v rezervacích se shodují s aktuálním datem, pak vás 2-3 dny předem konktaktujeme. Když není letovo, tak se neozýváme.

Místo a čas setkání?

Když Termoska dá (tzn. bůh létání a termiky požehná letovému počasí), tak rozesílám plošně informaci o letovém dnu a pokud reagujete kladně tak vás budeme kontaktovat telefonicky a domluvíme si s vámi místo a čas letu.

Po telefonátu vám ještě zašleme potvrzení emailem s odkazem na mapku.

Chcete vědět o všech našich letových dnech a termínech?

Pokud si chcete vybrat sami z letových dnů na které nejste rezervování, doporučujeme se s námi spojit přes Facebook stránky, na kterých vypisujeme všechny termíny letových dnů.

"Chci vědět termíny, kdy lítáte a připojím se
k vašim stránkám na Facebooku, kliknutím na tlačítko
To se mi líbí"

Jak poznám, že rezervace proběhla úspěšně?

Po registraci vám ihned přijde email s automatickým potvrzením. Než nás kontaktujete, prohlédněte prosím složku hromadné pošty a spam. Občas se tam nějaký email zatoulá, převážně u emailů ze Seznamu.

Každou rezervaci kontrolujeme a pokud máme další dotazy, tak vás kontaktujeme a doptáváme se.

Jak se obléknout?

Teple, teple, teple !!

Na ten obrázek moc nekoukejte a neřiďte se podle něj, pokud nepředpovídají 35-ti stupňová horka.

Nepřeháníme, raději vemte více věcí, které si pak neoblečete a my je v sedačce uvezeme - máme v ní velkou kapsu. Na kopci je chladněji než pod ním, klidně o 5 a více stupňů a ve vzduchu na vás bude foukat jak na kole, když fičíte z kopce (rychlost 30-40 km / hod)

  • sluneční brýle - ideálně, když přiléhají k tvářím, fouká tam a hodně a slzící oči nedovolí vidět krásu kolem vás
  • šátek na krk
  • šátek pod přilbu přes uši nebo tenčí čepici
  • rukavice
  • teplou bundu
  • teplé kalhoty nebo podvlečení

 

Bezpečnost

Pamatujeme na bezpečnost, ta je pro nás nejvíce.

Myslíme na všechno. Pravidleně kontrolujeme naši leteckou výbavu a necháváme křídla nejméně jednou ročně prohlížet a kontrolovat výrobcem.

Létáme v počasí, které je bezpečné, řídíme se heslem - Je lepší být dole a přát si být nahoře, než být nahoře a přát si být dole.

Pamatujeme i na pojištění. Jsme pojištěni na škodu třetím osobám (poviné ručení), máme pojištění na pasažéra.

Jak zrušit rezervaci?

Máte od nás potvrzený let a jsme domluveni na místě a času setkání a nemůžete letět?

Případné storno rezervace můžete provést nejpozději 12 hodin před letem, jinak voucher propadne. Tandemlety.cz má právo službu z objektivních důvodů (nevyhovující počasí, technické poruchy vybavení apod.) stornovat i v době kratší než 12 hodin před její realizací.

V takovém případě bude zákazník ihned kontaktován a domluví se nový termín služby. Při stornování služby není Tandemlety.cz odpovědna za veškeré vzniklé náklady s tím spojené – např. dopravu apod.

 

Odkud létáme?

Tandemový paragliding provozujeme převážně v Beskydech a to na terénech se skvělými podmínkami pro uskutečnění dlouhého a bezpečného letu. Nejčastěji využíváme tyto terény. Rádi vám při výběru místa vyjdeme vstříc, ale nakonec má poslední slovo vždy pilot. Rozhodující je bezpečnost startu a tu vyhodnotí v daný okamžik podle počasí, především rychlosti a směru větru.

VELKÝ JAVORNÍK

Letový terén Velký Javorník se nachází v blízkosti Frenštátu pod Radhoštěm a je orientován na severo-východní vítr. Let zaručuje krásné výhledy na okolní hory, Trojanovické údolí, Frenštát pod Radhoštěm nebo vápencový lom Kotouč Štramberk. Převýšení u tohoto terénu je 450 metrů a je proto vhodný pro všechny druhy letu.

Jako výchozí bod pro výstup nebo výjezd je nejlepší obec Veřovice, kde se dá zaparkovat na parkovišti u fotbalového hřiště. Z parkoviště je to rozvněž blízko na oficiální přistávací plochu. Výjezd je možný pouze s povolenkou Lesy ČR, kterou vlastníme. Nebudete-li chtít jít na kopec pěšky, Váš vývoz zajistíme. V případě pěšího výstupu vede z Veřovic žlutá turistická značka, která se napojuje na modrou. Modrá stezka Vás dovede až na vrchol. Pokud zvolíte jako výchozí bod Frenštát pod Radhoštěm, vede na Velký Javorník od vlakového nádraží zelená turistická značka.

ONDŘEJNÍK SKALKA

Letový terén Skalka se nachází na jihozápadním cípu kopce Ondřejník. Startoviště je tedy orientované na jihozápadní až západní směr větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 450 metrů a tím je kopec vhodný pro všechny druhy letu. Tento terén je výrazně termický a po nastoupání výšky nad kopec se naskytne nádherné panorama. Beskydy budete mít jako na dlani.

Výchozí místo pro výjezd je z Kunčic pod Ondřejníkem, odkud se dá dojít také pěšky po značené padáčkářské stezce. Cesta se napojuje na modrou stezku a vede až na startovací plochu, která je přibližně 50 metrů pod vrcholem. Výjezd autem je povolen pouze s povolením Lesy ČR, které vlastníme. Takže pokud nebudete chtít absolvovat pěší výstup, na start Vás vyvezeme. Přistávací plocha je nedaleko resortu Horizont.

Omezení letů od 15.9. do 30.9 každý rok kvůli jelení říji.

JAVOROVÝ VRCH

Letový terén Javorový se nachází u města Třinec. Startoviště je orientované na severní směry větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 500 metrů a kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Výborné termické podmínky a dostupnost lanovkou na místo startu dělají z tohoto terénu jeden z nejpoužívanějších v Beskydech.

Výchozí místo se nachází na parkovišti pod lanovou dráhou v obci Oldřichovice, kde se na nedaleké louce také přistává.

Máte další dotazy?

Zeptejte se, odpovíme ...

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.