LETOVÉ TERÉNY V BESKYDECH

Tandemový paragliding provozujeme převážně v Beskydech a to na terénech se skvělými podmínkami pro uskutečnění dlouhého a bezpečného letu. Nejčastěji využíváme tyto terény:

ONDŘEJNÍK SKALKA

VELKÝ JAVORNÍK

JAVOROVÝ VRCH

ONDŘEJNÍK SKALKA

Letový terén Skalka se nachází na jihozápadním cípu kopce Ondřejník. Startoviště je tedy orientované na jihozápadní až západní směr větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 450 metrů a tím je kopec vhodný pro všechny druhy letu. Tento terén je výrazně termický a po nastoupání výšky nad kopec se naskytne nádherné panorama. Beskydy budete mít jako na dlani.

Výchozí místo pro výjezd je z Kunčic pod Ondřejníkem, odkud se dá dojít také pěšky po značené padáčkářské stezce. Cesta se napojuje na modrou stezku a vede až na startovací plochu, která je přibližně 50 metrů pod vrcholem. Výjezd autem je povolen pouze s povolením Lesy ČR, které vlastníme. Takže pokud nebudete chtít absolvovat pěší výstup, na start Vás vyvezeme za cenu jako ostatní piloty. Přistávací plocha je nedaleko resortu Horizont.

Místo setkání, to kde se bude parkovat, startovat a přistávat najdete ZDE

JAVOROVÝ VRCH

Letový terén Javorový se nachází u města Třinec. Startoviště je orientované na severní směry větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 500 metrů a kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Výborné termické podmínky a dostupnost lanovkou na místo startu dělají z tohoto terénu jeden z nejpoužívanějších v Beskydech.

Výchozí místo se nachází na parkovišti pod lanovou dráhou v obci Oldřichovice, kde se na nedaleké louce také přistává. Na vrchol a start se dostanete lanovou dráhou která jede každou celou hodinu a od horní stanice vás čeká ještě 10 minutová procházka na vrchol kopce, kde se setkáme. Další varianta je využít možnosti vývozu naší dodávkou za cenu lanovky přímo na vrchol. 

Místo setkání, to kde se bude parkovat, startovat a přistávat najdete ZDE

VELKÝ JAVORNÍK

Letový terén Velký Javorník se nachází u města Frenštát pod Radhoštěm. Převýšení mezi startem a přistáním je 440m. Start se nachází ve výšce 905 m.n.m. a je orientován na severní a severovýchodní směry větru. Na vrcholku kopce je horská chata a rozhledna. Můžete se na kopec dostat pěšky po turistických stezkách(cca 1 hodina) nebo využít vývozu s námi naší dodávkou za cenu jako ostatní piloti.

 
Místo setkání je v obci Veřovice na parkovišti vedle fotbalového hřiště a přistání je od auta vzdálená 5minut chůze.
 
Místo setkání, to kde se bude parkovat, startovat a přistávat najdete ZDE