LETOVÉ TERÉNY

Tandemový paragliding provozujeme převážně v Beskydech a to na terénech se skvělými podmínkami pro uskutečnění dlouhého a bezpečného letu. Nejčastěji využíváme tyto terény:

ONDŘEJNÍK SKALKA

JAVOROVÝ VRCH

VELKÝ JAVORNÍK

ONDŘEJNÍK SKALKA

Letový terén Skalka se nachází na jihozápadním cípu kopce Ondřejník. Startoviště je tedy orientované na jihozápadní až západní směr větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 450 metrů a tím je kopec vhodný pro všechny druhy letu. Tento terén je výrazně termický a po nastoupání výšky nad kopec se naskytne nádherné panorama. Beskydy budete mít jako na dlani.

Výchozí místo pro výjezd je z Kunčic pod Ondřejníkem, odkud se dá dojít také pěšky po značené padáčkářské stezce. Cesta se napojuje na modrou stezku a vede až na startovací plochu, která je přibližně 50 metrů pod vrcholem. Výjezd autem je povolen pouze s povolením Lesy ČR, které vlastníme. Takže pokud nebudete chtít absolvovat pěší výstup, na start Vás vyvezeme. Přistávací plocha je nedaleko resortu Horizont.

JAVOROVÝ VRCH

Letový terén Javorový se nachází u města Třinec. Startoviště je orientované na severní směry větru. Převýšení mezi startem a přistáním je cca 500 metrů a kopec je vhodný pro všechny druhy letu. Výborné termické podmínky a dostupnost lanovkou na místo startu dělají z tohoto terénu jeden z nejpoužívanějších v Beskydech.

Výchozí místo se nachází na parkovišti pod lanovou dráhou v obci Oldřichovice, kde se na nedaleké louce také přistává.

VELKÝ JAVORNÍK

Letový terén Velký Javorník se nachází v blízkosti Frenštátu pod Radhoštěm a je orientován na severo-východní vítr. Let zaručuje krásné výhledy na okolní hory, Trojanovické údolí, Frenštát pod Radhoštěm nebo vápencový lom Kotouč Štramberk. Převýšení u tohoto terénu je 450 metrů a je proto vhodný pro všechny druhy letu.

Jako výchozí bod pro výstup nebo výjezd je nejlepší obec Veřovice, kde se dá zaparkovat na parkovišti u fotbalového hřiště. Z parkoviště je to rozvněž blízko na oficiální přistávací plochu. Výjezd je možný pouze s povolenkou Lesy ČR, kterou vlastníme. Nebudete-li chtít jít na kopec pěšky, Váš vývoz zajistíme. V případě pěšího výstupu vede z Veřovic žlutá turistická značka, která se napojuje na modrou. Modrá stezka Vás dovede až na vrchol. Pokud zvolíte jako výchozí bod Frenštát pod Radhoštěm, vede na Velký Javorník od vlakového nádraží zelená turistická značka.